7b - Religia

Materiał nr 1

Młodzież szuka w Googlach 3MC- Trzyminutowy Katechizm i wybiera tytuły:"Czy istnieje dowód na istnienie Boga?", "Kim są mnisi, zakonnicy i czym są zakony", "Co to jest 7 grzechów głównych".

Materiał nr 2

Temat: Rekolekcje Wielkopostne

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Witam Was serdecznie i zachęcam do uczestnictwa w rekolekcjach wielkopostnych, które znajdziecie na yuotuobe. Gdy będziecie na tej stronie, wpiszcie tytuł:" Rekolekcje wielkopostne dla młodzieży szkoły podstawowej 2020. Następnie kliknijcie na tytuł:" Rekolekcje Wielkopostne dla młodzieży "Ja Jestem- Dzień II. Pomyślcie nad usłyszaną nauką i zróbcie sobie dobry rachunek sumienia. Wzbudźcie w sobie żal za grzechy i wielką tęsknotę za przyjęciem Boga w Eucharystii i obiecajcie Bogu poprawę i nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię. Napiszcie w zeszycie pod tematem swoje przemyślenia na temat nauki jaka płynie z tych rekolekcji. Gdzieś przy końcu ćwiczeń macie ten temat. Zróbcie w ćwiczeniach co będziecie umieli zrobić.

Pozdrawiam serdecznie- Katechetka Mariola Grela

Materiał nr 3

https://view.genial.ly/5e7ceebe749f210daff12dce/interactive-image-interactive-image Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! To dla Was: Temat: Św. Wojciech i św. Stanisław patronowie Polscy. Przeczytam z podręcznika tekst o św. Stanisławie i św. Wojciechu lub obejrzę krótkie wiadomości (filmy dokumentalne o św. patronach, bądź filmy fabularne, które można odnaleźć na You Tuobe). Następnie uzupełnię ćwiczenia z danego tematu ( które dacie radę). Pozdrawiam serdecznie. Niech Pan Bóg Wam błogosławi w Waszej pracy i w dniu codziennym. Wyzwanie dla Was na Wielki Post Jeśli coś obiecam - dotrzymam obietnicy. Pocieszę kogoś smutnego. Pomodlę się o godz. 20:30 ( kanały na You Tubie : Langusta na palmie, teobańkologia, Mocni w Duchu lub innych i inne).

Materiał nr 4

Karta pracy

Materiał nr 5

Karta pracy

Materiał nr 6

Karta pracy

Materiał nr 7

Karta pracy

Materiał nr 8

Karta pracy

Materiał nr 9

Karta pracy

Materiał nr 10

Karta pracy

Materiał nr 11

Karta pracy

Materiał nr 12

Karta pracy

Materiał nr 13

Karta pracy

Materiał nr 14

Karta pracy

Materiał nr 15

Karta pracy