7b - Chemia

Materiał nr 1

Kochani uczniowie,

zachęcam Was bardzo do wykorzystania tej niecodziennej sytuacji na nadrobienie zaległości i powtórzenie zrealizowanego już wcześniej materiału. Proszę o wykonanie karty pracy w zeszycie lub jeśli macie możliwość wydrukujcie ją i wklejcie wypełnioną do zeszytu. Zachęcam Was też do wykonywania zadań w zeszycie ćwiczeń z wcześniej zrealizowanych tematów.

Na bieżąco będą udostępniane materiały, a póki co, życzę Wam zdrowia i owocnej pracy :)


Materiały

Materiał nr 2

Proszę o zajrzenie
https://epodreczniki.pl/b/swiat-pod-lupa/P1EZgziQT
Obowiązują Was dwa tematy z działu Wewnętrzna budowa atomu: Wiązania chemiczne - kowalencyjne i kowalencyjne spolaryzowane oraz wiązania jonowe. Znajdziecie tam również ciekawe filmy. W przyszłym tygodniu zostaną udostępnione Wam karty pracy do tych dwóch tematów, więc proszę się z nimi zapoznać. div>

Uwaga!
Na aplikacji Messenger utworzona została przez nauczyciela grupka klasowa w celu ułatwienia kontaktów z uczniami. Zachęcam do konsultacji i nauki chemii online. Jeśli macie wątpliwości co do wykonywanych kart pracy lub coś jest niezrozumiałe - piszcie śmiało. Służę pomocą. Postaram się na bieżąco udzielać Wam odpowiedzi.
Pozdrawiam!

Materiał nr 3

Kochani Uczniowie,
proszę otworzyć link
https://epodreczniki.pl/a/wiazania-chemiczne---kowalencyjne-i-kowalencyjne-spolaryzowane/DZZ44URWd

Znajduje się w nim temat lekcji, który omawialiśmy na ostatniej lekcji będąc w szkole przed rozpoczęciem okresu kwarantanny. Proszę, byście wykonali zadania, które znajdują się na końcu tematu. Jest opcja sprawdzenia zaznaczonych odpowiedzi, więc sami będziecie w stanie sprawdzić swoje umiejętności.
UWAGA!
Pamiętajcie, że wszelkie wątpliwości i niejasności możecie pisać do mnie poprzez Naszą grupkę na Messengerze - odpisuję i wyjaśniam wszystko na bieżąco. Zachęcam również do kontaktów poprzez dziennik elektroniczny. Uważajcie na siebie! Życzę zdrowia :) --:)

Materiał nr 3

Kochani Uczniowie,

zapoznajcie się z załącznikiem. Znajdziecie tam temat bieżącej lekcji wraz z notatką. Przepiszcie go lub wklejcie do zeszytu. Proszę o wykonanie poleceń tam zawartych. Wszelkie wątpliwości proszę śmiało pisać na Naszej grupce na Messengerze. Służę Wam pomocą. Uważajcie na siebie! --:)


Zestaw ćwiczeń

Materiał nr 4

Kochani Uczniowie, w załączniku macie zamieszczony temat przewidziany na poniedziałek 30.03.2020r. Proszę zgodnie z instrukcją wykonać krótką notatkę. Przypominam, że notatki wykonujemy na bieżąco. Proszę wykonać ją do następnej lekcji (02.04.) Pozdrawiam Sylwia Kwietniewska --:)


Zestaw ćwiczeń

Materiał nr 5

06.04.
Kochani,
w załączniku macie zamieszczony temat lekcji wraz z notatką. Proszę przepisać ją do zeszytu.
Czas realizacji: do kolejnej lekcji czyli 16.04.
Pozdrawiam! Sylwia Kwietniewska
--:)
Zestaw ćwiczeń

Materiał nr 6

16. 04.
Kochani,
w załączniku znajduje się temat lekcji oraz definicja prawa stałości składu. Oprócz tego dwa linki do filmu pokazującego jak wykonywać proste obliczenia związane z tym nowo poznanym prawem. Zachęcam Was do obejrzenia filmu.
Pozdrawiam!
Sylwia Kwietniewska --:)


Zestaw ćwiczeń

Materiał nr 7

Materiały
Zestaw ćwiczeń 1
Zestaw ćwiczeń 2

Materiał nr 8

Materiały 1
Materiały 2

Materiał nr 9

Kochani Uczniowie w załączniku macie zamieszczone tematy lekcji na kolejne dni, tj. 04.05. i 07.05.

Proszę przygotować się do lekcji online - odbędzie się test sprawdzający widzę z działu 4. Pozdrawiam!

Materiały

Materiał nr 10

Kochani Uczniowie, w załącznikach kolejna dawka wiadomości chemicznych :) Nowy dział, nowe tematy i w dodatku - życiowe. Woda! Znana każdemu, bez niej nie byłoby życia na Ziemi. Jestem przekonana, że wiecie o niej bardzo dużo. Zatem do dzieła! Zaczynamy! :)

Materiały 1 Materiały 2

Materiał nr 11

Materiały

Materiał nr 12

Materiały

Materiał nr 13

Materiały

Materiał nr 14

Materiały

Materiał nr 15

Materiały

Materiał nr 16

Materiały

Materiał nr 17

Materiały

Materiał nr 18

Materiały